Resultater

Her vil du kunne se de resultater, som kredsens medlemmer har opnået i løbet af året. Kredsen siger tillykke med disse fornemme resultater.

14.11.2020 Kredsmesterskab Dommer: Vivi Gilsager Figurant: Martin Hasager
Bente Skytte Olsson og Team Marlboro Fenya BH bestået og Bedste BH
Jakon Jensen Eskesen og Weedfald Isbjørn IBGH1 bestået med 91 points og Kredsmester
Ole Schøn og Haweto Labo IBGH1 bestået med 84 points
Sussie Nordgaard Nielsen og Karlsen’s Heiko IBGH bestået med 78 points
Ketty Jensen og Jangur’s Asti IGP1 bestået med 85:70:85 i alt 240 points og Kredsmester
Patricia Ellen Funnell og Nikon von Skandinavika IGP3 bestået med 99:95:97 i alt 291 points og kredsmester og pokaler for bedste A, B og C
Helle Gravgaard og Bayogi Effi IFH2 bestået med 91 points og kredsmester

24.-25.10 DM/VM udtagelse og DM2020 i kreds 31 Skive
Pat Funnell og Nikon von Skandinavika fik en 20. plads ud af 57 deltagere og er udtaget til DM2021 med 98-87-85 i alt 270 points

17.-18.10. Sch IGP IFH DM i kreds 32 Ringkøbing
Helle Gravgaard og Bayogi Effi fik en fornemt 4. plads med 83-88 i alt 171 points

10.-11.10. DKK IGP IFH DM i DCH Kalø Vig
Helle Gravgaard og Bayogi Effi fik en fornemt 6. plads med 86-89 i alt 175 points

01.10. Opryningsprøve
Lis Petersen og Coco bestod med 83p
Ken Nielsen og Team Trion’s Lexus bestod med 74p
Lars Lyzell og Bayley bestod med 88p
Henrik Lindblad Christensen og Lego bestod med 92p

27.09.
Jakob Jensen Eskesen med Weedfald Isbjørn  AD/UHP bestået
Ole Schøn med Zak AD/UHP bestået
Annette Dahlberg med Weedfald Iwan  AD/UHP bestået
Frederik Dahlberg med Weedfald Dusty AD/UHP bestået
Thea Kjær med Roager’s Shiwa AD/UHP bestået
René Nielsen med Mongrif Kashmir AD/UHP bestået

26.09. 
Jakob Jensen Eskesen med Weedfald Isbjørn  BH bestået
Ole Schøn med Zak BH bestået
Sussie Nordgaard Nielsen med Karlsen’s Heiko BH bestået
Annette Dahlberg med Weedfald Iwan  BH bestået
Frederik Dahlberg med Weedfald Dusty BH bestået
Thea Kjær med Roager’s Shiwa BH bestået

19. og 26. januar Oprykningsprøve
Jakob Jensen Eskesen med Weedfald Isbjørn  96p
Ole Schøn med Zak  90p
Ingrid Hundevad med Ella  87
Sussie Nordgaard Nielsen med Karlsen’s Heiko  87p
Annette Dahlberg med Weedfald Iwan   80p